Комічне у п'єсі Мольєра "Міщанин-шляхтич"

38908036/kom5.jpg

ЗНАХОДИМО ПРИКЛАДИ КОМІЧНОГО В ТЕКСТІ КОМЕДІЇ «МІЩАНИН-ШЛЯХТИЧ»

Широко відомий вислів Мольєра, що став крилатим: «Мета комедії полягає в тому, щоб виправляти людей, розважаючи їх». Такий спосіб ненав’‎язливого виховання за допомогою висміювання був характерним для класицистичної комедії. Мольєр майстерно використав у п’‎єсі прийом висміювання.

Гумор - веселий сміх над наївністю героя.

Адже до пуття в пана Журдена нічого не виходить. У новому вбранні Журден виглядає так, що служанка Ніколь не може стримати сміху. Хазяйновита та розсудлива дружина Журдена також намагається повернути чоловіка до реальності: «Вірно, надумав посмішити людей, коли вирядився таким блазнем?». Дуже комічно драматург демонструє повну неспроможність Журдена до великосвітських танців. Пісні аристократів видаються учневі нудними та тоскними, він любить невигадливі народні мелодії: «Про овечку». Вчитель філософії натовкує свого учня прописними істинами. Сміх до того ж викликає стійкість та впертість героя, який терпить весь цей хаос у своєму домі заради мети – виглядати справжнім аристократом.

Іронія – сміх, прихований за удавано-серйозним, також використовується як засіб комічного.Вчителі та кравець лестять своєму бездарному учневі, з серйозним виглядом захоплюються його «успіхами», називають його «ваша милість», «ваша світлість» - дворянськими титулами. З таким жео серйозним виглядом проголошують нісенітниці «турки», а насправді – переодягнені посланці Клеонта. Останній за допомогою слуги все-таки вирішив домогтися руки Люсіль і видав себе за турецького аристократа.


Сатира – осудливий, злий сміх.Мета героя не варта виїденого яйця. Серед світу аристократів Журденом цікавляться лише пройдохи типу Доранта, точніше, цікавляться його грошима. Автор наголошує, що дворяни не є кращими за міщан, а часто навпаки. До того ж пан Журден заради своїх дурних ідей порушує лад та спокій у родині. Він навіть хоче пожертвувати щастям дочки Люсіль – забороняє ії виходити заміж за коханого Клеонта, який не є дворянином. Батьки Журдена були купцями, але тепер герой намагається будь-що відхреститися від них.


Остання зміна: понеділок, 5 квітень 2021, 20:07